Online poradna
Chci objednat

Máte nějaký problém nebo si nevíte rady? Nechte si poradit! Na Vaše dotazy odpovídá:

MUDr. Andrea Saifrtová.

Slzné kanálky - slzení oka

Dobrý den, jsem rok po operaci slzných cest. Bohužel poslední dobou zjišťuji, že mi silzí i druhé oko, (zřejmě po silné rýmě), trvá to už asi měsíc. Je nějaká šance, že nebudu muset opět na tu strašnou operaci a nebudu muset zase nosit půl roku kanylu v oku? Je možné zúžení ještě nějak zvrátit, udělala bych cokoliv, abych na ten zákrok již nemusela jít. Prosím poraďte..Děkuji.

07.04.2013 Odpověď na dotaz

Vím, že operace zprůchodnění slzných cest je velký zásah, a tudíž Vám rozumím, že se jí chcete vyhnout. Než uděláme jakékoliv rozhodnutí, musíme provést průplach slzných cest, resp. zjistit, zda je nebo není průchodný slzný kanálek. Třeba tu zátku v kanálku tvoří jen hlen (měla jste rýmu), tudíž se nebude jednat o trvalé zneprůchodnění kanálku. Nicméně je třeba provést určitá vyšetření. Dostavte se proto do ordinace, nejprve se však prosím objednejte na našich telefonních číslech ordinace.

Rovné věci vidím zvlněné

Před 10 dny jsem zjistil že všechny rovné(svislé) předměty vidím zvlněné. Jsem z toho špatný. Plaňky u plotu, v televizi vidím zvlněné domy vše je vlnité.

15.03.2013 Odpověď na dotaz

Objednejte se na oční vyšetření. Velmi pravděpodobně se jedná o změny v centrální krajiny sítnice. Vhodné by bylo absolvovat i vyšetření OCT (HDči spektrální) pro zpřesnění příčiny a optimálnímu návrhu léčby.

Je nutné chirurgické odstranění ječného zrna ?

Náš malý 3 měsiční syn má v podstatě od porodu nateklé horní víčko, které je i zarudlé. Oční lékařkou diagnostikované ječné zrno, i když mě to připadá spíše jako vlčí - máme ho už skro 3 měsíce, trochu se zmenšilo, dle foto co máte zde na netu je podobnější vlčímu zrnu. Léčili jsme tobrex, oční septonex, oční framykoin, nyní začínáme a floxalem. Jediným konečným řešením je chirurgické odsranění, chci se zeptat, zda je u takto malého dítěte vhodné, či jakou jinou léčbu byste doporučovali? vzhledem k narkoze se nám ani naší oční lékařce k chirurgickému nepřikláníme s nadšením. Nadruhou stranu, pokud by mu to pomohlo,byli bychom moc rádi. Zřejmě mu to i vadí, očíčko přivírá, občas kňourá.

15.03.2013 Odpověď na dotaz

Z pohledu oftalmologa je léčba ječného a vlčího zrna velmi podobná...antibiotické masti a čekání. Vzhledem k věku dítěte je v případě vlčího zrna ještě jedna alternativa, a to injekce kortikoidu do postiženého místa. Lze provést jen v analgosedaci. Ovšem účinnější je chirurgické odstranění.

Register to read more...

Objednávání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je potřeba objednávat se k vám na vyšetření zraku. Za odpověď děkuji.

12.03.2013 Odpověď na dotaz

V naší ordinaci je sice objednací systém, neboť tak pacienti mají zajišťěnou časovku na vyšetření, ale akutní pacienti jsou ošetřeni ihned. Naše čekací doba na objednání je 1-2 dny.

Register to read more...

Zúžené vidění

Dobrý den paní doktorko, chodím k vám již pár let (Pardubice, Chrudim, Praha, teď se chystám do Hradce) na prohlídky v souvislosti s glukomem. Mám (aspoň si to myslím) nějaký "zúžený úhel" a podstoupila jsem nějaký zákrok laserem. Tlak jsem měla vždy v normě, neužívala jsem žádné léky na snížení očního tlaku, na kontroly chodím cca 1x za třičtvrtě roku. Potřebuji vědět, jaké kapky do nosa mohu užívat, často trpím rýmou a mám problémy s ucpaným nosem. Děkuji moc za odpověď. 

24.10.2012 Odpověď na dotaz

Dobry den pani inzenyrko, uzivejte napr.Nasivin, neco jemnejsiho nez Sanorin.Prestoze mate uzsi komorovy uhel,tak se nic nedeje. Rada Vas uvidim na kontrole v ordinaci.
Preji pekny den.

Zadejte Váš dotaz

Pole označená * jsou povinná

Login

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Pro rychlé objednání volejte :

Telephone-icon1

Ordinace Praha - Mazurská

Telefon : +420 233 901 327
Mobil :    +420 739 838 281

 

    Ordinace Hradec Králové

Telefon : +420 495 514 552

Mobil :    +420 732 426 991

 

Ordinace Jaroměř

Telefon : +420 493 036 073

Mobil :    +420 730 151 757

 

Mazurská 484/2, Praha 181 00