Aktuality
Chci objednat

Aktuality

cirrus-cube

Od 1.2.2018 vyšetřujeme pomocí nového přístroje Zeiss Cirrus HD OCT 500 v Praze a Hradci Králové

Pro naše klienty rozšiřujeme naše služby o možnost vyšetření očního pozadí na optickém koherentním tomografu Zeiss Cirrus OCT-HD 500.

Přístroj OCT představuje jednu z nejmodernějších a vysoce přínosných zobrazovacích metod k vyšetření zadních a předních struktur oka (sítnice, optický nerv, rohovka, předněkomorový úhel). Pacienti tak získají jedinečnou možnost neinvazivního vyšetření oka, kdy lékař vidí i hluboké vrstvy oka v trojrozměrném (3D) modelu. Výsledkem vyšetření je obrazový OCT tomogram, tedy řez strukturou oka, podobný klasickému zobrazení počítačovou tomografií. Oproti tomu však OCT dosahuje vysokého prostorového rozlišení, řádově v mikrometrech.

Díky tomuto vyšetření může lékař daleko dříve a přesněji diagnostikovat některá onemocnění oka a sledovat průběh léčby nebo terapeutického zákroku. Pokud pacient podstoupí vyšetření na OCT včas, zvýší tím šanci na úspěšnost případné léčby a minimalizuje rizikovější projevy onemocnění.

 

Vyšetření za pomocí OCT se využívá u různých typů onemocnění oka, například:

u věkem podmíněné makulární degenerace, diabetické retinopathie (nezánětlivé postižení sítnice), jiných sítnicových onemocnění, u zeleného zákalu, vyšetření zrakového nervu, rohovky a komorového úhlu přední části oka.

 

Průběh vyšetření:

Vyšetření je zcela bezbolestné, bez kontaktu s okem trvá zhruba deset minut. Pacient sedí s podpěrou brady a čela, a pouze sleduje světlo fixačního bodu. Slabé paprsky, které přístroj vysílá, jsou zcela zdravotně nezávadné. Někdy je potřeba aplikovat kapky na rozšíření zornice, v takovém případě je nutné počítat s omezenou možností řízení auta.

Vyšetření je neproveditelné u očí, které mají neprůhledná média – tedy rohovku, čočku nebo sklivec.

Vyšetření novým přístrojem zatím nehradí zdravotní pojišťovny a vyšetření jednoho oka stojí 350,- Kč
Objednávky je možné provádět přímo v oční ambulanci.

Na vyšetření se může objednat i sám pacient, který má zájem zjistit stav svých očí. S ohledem na nenáročnost a šetrnost celého vyšetření je to také možnost prevence i u pacientů, kteří si chtějí ověřit stav svých očí.

Login

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Pro rychlé objednání volejte :

Telephone-icon1

Ordinace Praha - Mazurská

Telefon : +420 233 901 327
Mobil :    +420 739 838 281

 

    Ordinace Hradec Králové

Telefon : +420 495 514 552

Mobil :    +420 732 426 991

 

Ordinace Jaroměř

Telefon : +420 493 036 073

Mobil :    +420 730 151 757

 

Mazurská 484/2, Praha 181 00